بهتر شدن شرایط در مشکلات مثل کرونا

دسته‌بندی: روش مطالعه
تاریخ: 1 مهر 1398
بازدید: 517

هراس قابل انتقال است !!!
البته که همه ما انسان ها تحت تاثیر همه‌گیری ویروس covid 19 قرار گرفتیم و دچار هراس شده‌ایم، جناب گودین اعتقاد داره که داستان این همه‌گیری رو جور دیگه‌ای هم میشه تعریف کرد. و با این روایت جدید و متفاوت می‌تونیم به ترس و هراس ناشی از همه‌گیری غلبه کنیم . البته  که آدم‌هایی هم هستند که از این ترس یه جور‌هایی خوششون می‌آد و باهاش تفریح می‌کنند. توصیه اول، از آدم‌های هراسون دوری کنیم. هراس مسریه!

تحمل کنیم
توصیه بعدی اینه که در مقابل این وضعیت تحملمون رو بیشتر کنیم . برای قابل تحمل شدن هم باید واقعیت را هر چقدر سخت و دشوار پذیرفت. واقعیت اینه که هیچ چیز در دنیا دائمی نیست، هیچ گدوم از ما تصور بوجود آمدن ابن اپیدمی را نداشته، همه چیز تغییر می‌کنه سعی نکنید جلوی تغییرات را بگیرید،  و یا از آنها ناراح باشید، تغییرات را بپذیرید. از خودتون بپرسید این وضعیت چه دست‌آورد خوبی ممکنه داشته باشه؟ چکار میشه کرد در زمان پسا همه‌گیری آدم بهتری نسبت به پیشا همه‌گیری بشیم؟

پرورش توانایی ها
توصیه بعدی جناب گادین هم اینه که در این شرایط دشوار کار‌هایی انجام بدیم که باعث بشه توانایی ما بیشتر بشه، ایشون اعتقاد داره یکی از این کار‌ها انجام خدمات خیرخواهانه است. پس تا جایی که میشه خودتون را درگیر امور خیرخواهانه بکنید، به دیگران هم کمک کنید که اوضاعشون بهتر بشه – مطالعات نشون داده انجام امور عام‌المنفعه واسطه‌های عصبی شیمیایی محرک لذت را در مغز افزایش میده. در ایام بدبینی و ناآرامی، مجبور کردن خودمون برای انجام کارهای خیرخواهانه، دقیقاً کاریه که باید انجام بدیم.

برچسب‌ها:

admin

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی انتشارات خط خطی، مرکز خرید انواع کتاب کمک درسی، عمومی، کتب خارجی و دانشگاهی، خرید انواع لوازم التحریر، نوشت افزار و محصولات فرهنگی و کتاب های الکترونیکی است. فروشگاه اینترنتی انتشارات خط خطی مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه‌های مختلف کتب عمومی، درسی، دانشگاهی و کمک درسی را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به انتشارات خط خطی می باشد. طراحی سایت توسط اندیشه نوین شباویز